Ana Sayfa Genel Kova Burcu Ay Tutulması… Ben Sende Tutuldum Kaldım…

Kova Burcu Ay Tutulması… Ben Sende Tutuldum Kaldım…

Gökyüzünden hepinize kucak dolusu sevgiler ?

Bildiğiniz gibi bugün saat 23:20’de Kova Burcu üzerinde bir Ay Tutulması gerçekleşecek.

Zaten haftalardır bu konuyla ilgili sağda solda negatif ve korkutucu yorumlar okuyup duruyorsunuz. Bu yüzden ben de sizin içinizi fazla karartmadan ufaktan uyarılarımı yapıcam. Ama tabi gerçeklerden uzaklaşmadan… Şimdi arkanıza yaslanın ve okumaya başlayın…

Her zaman söylediğim gibi Tutulma ve Dolunay zamanları tamamlanmaların, olumlu ve zorunlu bitişlerin ve farkındalıkların zamanıdır. Geçmişte yaşadığınız deneyimlerin ışığında bazı kararlar almanızın vakti geldi demektir…

Genelde Ay Tutulmalarında duygusal konular daha çok ön plana çıkar. İçsel etkilerin artacağı, bazı konularda huzursuzluk ve güvensizliklerin hissedilebileceği bir süreç olacak. Hayatınızdaki bir çok konuda daha istikrarlı ve tutarlı olmanızın vakti geldi. Samimiyet duygusunun ve paylaşımların biraz sıkıntılı olacağı bu süreçte ilişkilerinizdeki alma – verme dengesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Tutulma aksında Mars ve Ay Düğümleri etkili olduğu için ilişkisel konular her zamankinden daha önemli bir hale geliyor. Bazı ilişkilerde sonlanmalar ve kopuşlar yaşanabilir.

İlişkisel konularda anlayışlı ve dengeli olmakta fayda var. Aklınıza her gelen şeyi yapmaya çalışabilir, risk alma konusunda da gözünüzü karartabilirsiniz. İlerisini düşünmeden gereksiz riskler almayın. Bu süreçte olayları fazla abartmamanız ve öfkenizi kontrol etmeniz gerekiyor.

Tutulma hava gurubunda ve buna Boğa burcundaki Uranüs’ten enerji alan Mars da etki ediyor.

Bunun anlamı gerek ülkemizde gerek de dünya üzerinde doğa olaylarının ve çevresel risklerin ortaya çıkmasıdır. Tektonik hareketler, fırtınalar, sel baskınları, dolu yağışı, bazı ülkelerde kasırga felaketleri, orman yangınları gibi durumların yaşanması gayet normal.

Aynı zamanda Uranüs ve Mars enerjisi toplumsal bir takım olaylara, kitlesel halk hareketlerine, hükümetsel olaylara, kadın ve çocuklarla ilgili taciz vakalarına, ülkeler arası gerginliklere de davetiye çıkarıyor.

Bunları sizi korkutmak için değil, bu tarz durumlara karşı kolektif bilinçaltımızda güzel enerjiler üretip iyiye niyetlenmenizi istediğim için yazıyorum.

Bu süreçte güç mücadeleleri içerisinde olmamanız gerekiyor. Hükümetsel konular, politik kararlar, yeni bütçe tasarıları gündemde. Bu yüzden harcamalar dikkat edilmeli, kredi, borç, alcak, verecek gibi konularda temkinli olunmalı.

Huzursuzluk ve değişken bir ruh hali içerisinde olabilir, duygusal olarak ikilemlerde kalabilirsiniz. Bu yüzden duygularınızı ve öfkenizi kontrol altına alın. Etrafınızdaki insanlardan fazla beklenti içerisinde olmayın. Şartları fazla zorlamayın ve bir olayı tam anlamı ile değerlendirmeden önemli kararlar almayın.

Evren bizi bazı konuların farkına varmamız, değişmemiz, özümüzü keşfetmemiz ve gerçeklerle yüzleşmemiz konusunda uyarıyor.

İçindeki dünya dışındaki dünyayı şekillendirir. Sen değişirsen herkes değişir…
Sen değişirsen belki de bütün dünya değişir kim bilir…

Sevgi, huzur ve mutluluk dolu günlere ?

Uzman Astrolog ve Yaşam Danışmanı
Serhan Türkmenoğlu

Facebook Uzman Astrolog

17 YORUMLAR

 1. 27 Temmuz Kova Burcunda Ay Tutulması
  25 Temmuz 2018 Astroloji, Güncel 3,529 Views

  “Göklerin ve yerin mülkiyet ve hükümranlığının Allah’a ait olduğunu da bilmez misin? Sizin için, Allah’tan başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır. (Bakara, 107)“

  27 Temmuz Cuma günü saat 23.20’de, 4 derece Kova burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek. Tutulma sırasında Ay tamamıyla karanlıkta kalmayıp, az da olsa Güneş ışığını yansıtacağından mütevellit kırmızı görüneceği için Kanlı Ay Tutulması olarak isimlendirilen bu doğa olayı, süresi itibariyle de yüzyılın en uzun tutulması olacak. Ay 1 saat 45 dakika boyunca karanlıkta kalırken tutulma 23.20’de zirveye ulaşacak. Toplamda öncesi ve sonrasıyla yaklaşık 4 saat sürecek olan bu tutulma Dünyanın Doğu Yarım Küresinde, Avrupa, Asya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Türkiye’den görünecek. Güney Amerika kıtasındakiler ise tutulmanın yalnızca son anlarına tanıklık edecek.

  2003’ten bu yana Dünyaya en yakın pozisyonunda görünecek olan Mars, hem tutulma sırasında Ayın hemen yanı başında (kavuşumda) yer alması hem de tutulma anına göre çıkarılan haritanın yükselen burcu olan Koç burcunun yönetici gezegeni olması hasebiyle bu tutulmada önemli bir gösterge olarak karışımıza çıkıyor. Tutulma anında Kova burcunda geri seyrinde olan kızıl gezegen, aynı zamanda Güneşle karşıt, Uranüs’le de kare açı yaparak astrolojide zorlu olarak nitelendirilen bir t-kare açı kalıbı oluşturuyor.

  Bütün bu stresli yerleşimler bu tutulmayı daha da önemli hale getiriyor. Şöyle ki; Koç burcu aceleciliği, ben merkezli olmayı, sabırsız ve girişken olmayı anlatır. Fevri davranmak, gerekli istişare ve analizleri yapmadan istediğini bir an önce yapmak mayasında vardır. Zodyak kuşağında 1. burç olması hasebiyle istek, mücadele ve azim gücü yüksektir. Ele aldığı işte bir an evvel netice almak, hedefe en kısa yönden ulaşıp bir başkasına yönelmek eğilimindedir.

  Bir burcun doğasında bulunan özellikler, yöneticisi olan gezegenin haritada yerleştiği yer ile mezcolarak kendini ortaya koyar. Tutulma anında Mars Kova burcunda geri seyrinde ve hem Ay’la hem de Güney Ay Düğümü ile kavuşumda olduğu için, bize Koç burcu doğasının gereği olan eylemlerde dikkatli olunması gerektiğini söylüyor.

  Toplumu ilgilendiren konularda bireysel davranmak isteyebiliriz ancak sonunu düşünmeden hareket eder ve fevri davranırsak haklı iken haksız konuma düşme riski olduğunu gösteriyor. Birden gaza gelip eyleme geçerken, toplumsal enerjinin rüzgarına kapılıp sonunu kestiremediğimiz işlere kapılabiliriz.

  Kova burcu kolektif bilinç, akıl, toplumsal konular, bilim, aydınlanma, birlikte hareket etmek ve gruplarla alakalı olduğu için özellikle sosyal medyadaki haberlere, toplumsal alanlarda ani çıkışlara, kendimizi ifade edeceğimiz her türlü sosyal alandaki davranış ve sözlere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bizi üstüne basa basa uyarıyor.

  Tutulma haritanın 5/11 aksında gerçekleşiyor. 11. ev toplumsal konular, sosyal alanlar, arkadaşlık ve dostluklarla ilgilidir. Arkadaş ortamlarında, güvenip kendimizi ait hissettiğimiz yerlerde ani çıkışlara, öfke patlamalarına ve sözlerimize dikkat etmeliyiz.

  Tutulmaların etkisi tutulma anından bir süre önce başlar. Bu tutulma uzun süreceği için yaklaşık 1 aydır etkisi altındayız. Hem tutulma hem de Marsın geri seyrinde olmasının etkisiyle en az 1 ay ve öncesinde yaptıklarımız ve söylediklerimizin neticesiyle yüzleşeceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Bu etki 3 ay yoğun olmak üzere yaklaşık 6 ay daha devam edecek.

  Bu tutulma serisi 2016’da başladı ve 2018 yazında 11 Ağustos’taki tutulma ile son bulacak. Öncelikle yükseleni, Güneş ve Ay burcu Kova ve Aslan olanlar olmak üzere, Boğa ve Akrep burçları ile bu burçlarda üç ve daha fazla gezegeni olanlar etkilenecek. 2016 yılında hayatımızı etkilemeye başlayan, çözülmeyen, bizden kadersel olarak buradaki işareti görmemizi isteyen, elimizde olmadan hayatımızda bir yöne savuran olaylar nihayet çözülüyor ve sonuca ulaşıyor. Belki sonuç istediğimiz gibi olmasa da Rabbimizin bizler için murad ettiği ne ise o gerçekleşecek ve sonuçta olması gereken, hayırlı olan gerçekleşecek.

  İbni Arabi hazretleri ‘Saatlerin Hazinesi’ adlı eserinde bu tutulma için şu bilgiyi vermiş: “Şayet Ay Zilkade’nin 15. Gecesi tutulacak olursa, yağmurların fazla yağacağına ve (yağmur) alametlerinin artacağına bir işarettir.”

  Tutulma anında en göze çarpan gezegen olan Mars aynı zamanda iletişimi ifade eden boğaz çakrasının ve Nefsi-i Râzıye makamının temsilcisi olan gezegendir. Bu nedenle söylemlerimize dikkat etmek, Allah katında rıza makamını zedeleyecek hal ve tavırlardan uzak durmak son derece önemlidir. Bu tutulmada öne çıkan önemli mesajlardan birincisi “Öfkeyle kalkan zararla oturur.” İkincisi ise: “Her duyduğuna, her gördüğüne hemen inanma ve ağzına her geleni söyleme!”

  Eskimez eskiler “Boğaz dediğin dokuz boğum” derken ne güzel söylemiş. Yani ‘dokuz kere düşün öyle söyle’ ya da ‘söyleyeceğinin sekizini yut birini söyle’ anlamındaki söz bu süreçte düsturumuz olmalı. Söylemeden ve eylemeden önce şu soruları kendimize sormakta yarar var:

  – Yapacağım/söyleyeceğim şey doğru mu?
  – Bana/muhatabıma faydası var mı?
  – Birini incitebilir mi?
  – Söyleme/davranma şeklim nasıl olmalı?

  Bu bağlamda bütün davranışlarımızı ve sözlerimizi izan ve akıl süzgecinden geçirme konusunda ciddi bir hassasiyet göstermeliyiz.

  – [ ] Oldukça sert etkilere sahip olan bu tutulmanın olumsuz etkilerinden korunabilmek için sadaka vermek ve tutulma anında sünnet olan Ay tutulma namazı kılmak dışında yukarıda bahsi geçen eserden de şöyle bir bilgi aktaralım: “Şayet Ay veya Güneş tutulursa, kendini korumak için Yasin suresini 4 kez okumalısın. Bunun sadaka ve kefaretini soracak olursan, girdiğin her evde Yasin suresini 40 kez okur, buna kalbinin arzuladığı herhangi bir Kur’an suresini eklersin. Allah daha iyisini bilir.”

  Astolog
  Şükran Ay Bakacak & Şükran Öztürk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin!