Ana Sayfa Genel Merkür Gerilemesi Başladı…

Merkür Gerilemesi Başladı…

Aman Dikkat! Ani Kararlardan Uzak Durun…

Gökyüzünden hepinize kucak dolusu sevgiler ?

23 Mart günü saat 03:19’da başlayan Merkür Gerilemesi 15 Nisan günü saat 12:22’ye kadar devam edecek.

Öncelikle bu gerilemenin Mart ayının sonuna kadar biraz zorlu geçeceğini söylemek isterim. Çünkü bu süreçte Venüs gezegeni pek de huzurlu olmadığı Koç burcunda hareketine devam ediyor olacak. Bununla birlikte 24 Mart günü gerçekleşecek olan Venüs/Pluto ve Güneş/Mars arasındaki zorlu enerjiler ile 29 Mart günü gerçekleşecek olan Güneş/Satürn arasındaki zorlu enerjiler bu gerilemenin etkisini biraz daha belirgin hale getirecek.

Merkür gezegeni Astrolojik anlamda konuşma, yazma, dinleme, öğrenme, karar verme, okuma, araştırma, pazarlık ve görüşme, satma ve satın alma dahil iletişimle ilgili her türlü konuyu yönetir. Merkür ayrıca resmi kontrat ve anlaşmaları, aynı zamanda kitap, senaryo ve tez gibi tüm önemli yazılı dökümanları da yönetir. Kısacası iletişimle ilgili bütün faaliyetler bir şekilde Merkür’ün ilgi alanına girer. Bu yüzden gerileme zamanlarında yaşam alanınızdaki bu tarz aktivitelerde bazı aksaklıklar gerçekleşebilir ve sabrınız test edilebilir.

Gerçekleşecek olan bu gerileme iletişim ve yakın çevrenizle ilgili olan konularda etkili olacak. Ayrıca evi ve aileyi ilgilendiren bazı konular da gündeme gelebilir. Gizli şeylere olan merakınız biraz daha fazla artacak. Geçmiş hesaplaşmaların ve intikam duygunuzun da körüklenebileceğini söylemeden geçmeyeyim bari ☺️

Kararlarınızı ve fikirlerinizi diretmemeniz ve aynı zamanda egolarınızı da kontrol altına almanız gerekiyor.

Unutmayın… Öfke ile kalkan zararla oturur…

Biraz daha sakin olmanızda yarar var. Bunun yanı sıra Merkür gerilemesi esnasında, geçmiş bazı konular tekrar gündeme gelebilir, eski sevgiliniz veya arkadaşlarınız sizinle yeniden irtibata geçmek isteyebilir ya da şu an hali hazırda beklediğiniz bazı haberlerde gecikmeler yaşanabilir bunları da aklınızdan çıkarmayın. İntikam duygunuzun sizi yönlendirmesine de asla izin vermeyin.

Teknolojik araçlar da bu gerilemeden nasibini alacağı için bilgisayarınızdaki bilgileri yedeklemeniz ve telefon rehberinizdeki kayıtları güvence altına almanızı şiddetle tavsiye ediyorum!

Kısaca Merkür gerilemesi süresince hayatınızda yenilik ve hayati anlam taşıyan bir karar vermeden önce iyice düşünmeniz ve acele kararlar vermemeniz gerekiyor.

Geri hareket sona erdiğinde bu kararları mantıklı bir şekilde yeniden sakin kafa ile değerlendirmeniz size daha çok avantaj sağlayacak.

“Her karanlık gecenin ardında, mutlu ve aydınlık bir sabah vardır…” Yeter ki sabırlı olmasını bilin ve inancınızı asla kaybetmeyin…

Sevgi, huzur ve mutluluk dolu günlere ?

Uzman Astrolog ve Yaşam Danışmanı
Serhan Türkmenoğlu

Facebook Uzman Astrolog

10 YORUMLAR

  1. Tanrinin kotulerden intikam aldigi zamanlar merkur gerilemesine denkgeldigi vakitler olabilirmi? Hele mars oglakta saturn ve plutoyla birlestiyse. Sonumuz yaklastimi? ??

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin!