Ana Sayfa Genel 18 Aralık Yay Burcu’nda Yılın Son Yeni Ay’ı…

18 Aralık Yay Burcu’nda Yılın Son Yeni Ay’ı…

18 Aralık Yay Burcu’nda Yılın Son Yeni Ay’ı… Köprüden Önce Son Çıkış… Gökyüzünde Neler Oluyor?

Gökyüzünden hepinize kucak dolusu sevgiler ?

Bu yılın son Yeni Ay’ı 18 Aralık Pazartesi günü sabah saat 09:30’da gerçekleşecek. Bakalım yılın bu son Yeni Ay’ı nasıl enejiler barındırıyor…

Yay Burcu’ndaki Yeni Ay, ileriye yönelik bazı karar aşamalarında olacağınızı ve hayatınızla ilgili bazı önemli gerçeklerin farkına varacağınızı ifade ediyor. Kafanızdaki düşünceleri hayata geçirirken gerçekçi olmanız gerekiyor. Abartılı davranışlardan ve acele kararlardan uzak durmalısınız.

Yeni Ay’ın anlık haritasına baktığımda bazı önemli noktalara dikkat çekmek istiyorum…

Öncelikle Yeni Ay, Yay burcunda gerçekleşeceği için Akrep burcunda hareket eden Jüpiter’in enerjilerinden de bihayli etkilenecek. Bu enerjiler altında huzursuzluk, anlayışsızlık, kıskançlık ve en ufak meselelerin bile aşırı bir şekilde büyütülmesi gibi durumlar gerçekleşebilir benden söylemesi. Bunun yanı sıra gökyüzündeki gezegensel enerjiler bir takım düşmanlıklara, tartışmalara ve çatışmalara dikkat çekiyor. Sadece kişisel ilişkiler değil, toplumsal bazı durumlar da gerçekleşebilir. Bu yüzden mümkün mertebe anlayışlı olmaya özen göstermemiz gerekiyor. Gökyüzü çok gergin enerjiler barındırıyor. Herkes diken üstünde. Anlayışsızlık, sabırsızlık, duyarsızlık, kin, nefret ve öfke had safhada ? Toplum olarak biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor.

Yeni Ay’ın yöneticisi olan Jüpiter’in Ay Düğümleri ile olan sert görünümleri geçmiş bazı konuların tekrar gündeme gelebileceğini gösteriyor. Size sorun yaratan, hayatınızı etkileyen ve bir türlü sonuçlandıramadığınız, sürüncemede kalan bir çok konuyu ele almanız ve bir an önce sonuçlandırmanız gerekiyor. Size faydası olmayan ve zarar veren bir ilişkiyi ya da bir durumu hayatınıza daha fazla yük etmeyin. Artık gerçeklerle yüzleşebilme cesareti gösterin ve yaşadıklarınızın farkına varın. Kendinizi daha fazla sorgulamanızı sağlayacak ve size gerçeklerin farkına varmanız için elinden geleni yapacak enerjilerle yüzyüzesiniz hazır olun…

Yeni Ay sürecinde gökyüzündeki enerjiler şifalanma, arınma, gerçeklerle yüzleşme, yolculuklar ve kazanımlar gibi konularda olumlu etkiler sunacak. Fakat evlilik, evi ve aileyi ilgilendiren konular, kişisel ilişkiler, iş ve çalışma hayatı gibi konularda bazı olumsuz enerjiler devrede olacak. Bu yüzden bu tarz konularda biraz temkinli olmanız gerekiyor.

Yeni Ay gerçekleştikten sonra saat 16:10 sularında Ay ve Satürn kavuşumu gerçekleşecek. Bu enerjiler altında kendinizi biraz kısıtlanmış, huzursuz ve gergin hissedebilirsiniz. Bu süreçte zihninizi olumsuz düşüncelerle doldurmayın ve daha yapıcı olmaya çalışın. Aşırı hassas olmamaya ve olayları sürekli kontrol altına almaya çalışmayın.

Son olarak malum Merkür Gerilemesi hala devam ediyor ve bu süreç 23 Aralık gününe kadar da devam edecek. Merkür Gerilemesi’nin iletişimsel konularda ve ilişkilerde bir takım zorlayıcı etkilerinin olduğunu biliyorsunuz. Bazı netleşmeyen durumlarla karşılaşmanız ve gerçekleştirmek istediğiniz planlarda bazı aksaklıklar yaşamanız gayet normal. Bu yüzden biraz daha sabırlı olmanızda yarar var.

Gökyüzündeki gerçekleşen bu enerjisel etkiler sakın gözünüzü korkutmasın. Gökyüzündeki gezegenlerin amacı sizi üzmek ya da korkutmak değil. Tersine gerçekleri görmenizi sağlayarak size farkındalık yaratmak. Şu ana kadar yaşadıklarınızdan bir ders almanızı sağlamak. Eğer sürekli sizi mutsuz eden şeyleri yaşıyorsanız demek ki değişmenizin ve bir şeylerin farkına varmanızın zamanı gelmiş demektir.

Artık gerçeklerin farkına var ve değişime direnme…

Güneş’in sana ulaşmasını istiyorsan bir an önce gölgeden çık… Ne kadar değerli olduğunun farkında mısın? Ruhundaki ışığın rehberliğine kulak ver. Çünkü o sana doğru yolu gösterecek…

Sevgi, huzur ve mutluluk dolu günlere ?

Uzman Astrolog ve Yaşam Danışmanı
Serhan Türkmenoğlu

Facebook Uzman Astrolog

9 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin!