Ana Sayfa Genel Gerçeklerle Yüzleşmeye Hazır Olun… İkizler Burcu’nda Süper

Gerçeklerle Yüzleşmeye Hazır Olun… İkizler Burcu’nda Süper

Gerçeklerle Yüzleşmeye Hazır Olun… İkizler Burcu’nda Süper Dolunay… Yılın Son Dolunay’ının Etkileri Neler Olacak?

Gökyüzünden hepinize kucak dolusu sevgiler ?

Evet daha önce de yazdığım gibi yılın son Dolunay’ı 3 Aralık Pazar günü saat 18:47’de İkizler Burcu’nda gerçekleşecek. Bu Dolunay’ı diğerlerinden ayıran en en önemli özelliği Süper Dolunay olması…

O halde unutanlar için tekrar hatırlatayım nedir bu Süper Dolunay?

Süper Dolunay çünkü Ay yeryüzüne 357486 km mesafe ile daha çok yaklaşacak ve hem daha büyük hem de daha parlak görünecek. Bu yılın en yakın mesafesi olduğu için etkileri de daha fazla olacak.

Süper Dolunay’ın gerçekleşeceği gün olan 3 Aralık günü, gökyüzü bi hayli yoğun enerjiler barındırıyor. Resmen ışığı gören gelmiş ☺️ Gökyüzünde yoğun bir hareketlilik mevcut.

Gökyüzünde bu kadar yoğun ve etkili enerjiler varken bu süreçte dikkat etmeniz gereken noktalara ışık tutmak istiyorum.

Şimdi bana tutup da hiç mi güzel şeyler yok diye sitem etmeyin sakın. Amacım sizi tedirgin etmek değil, tersine bir şeylerin farkına varmanızı sağlayarak bu süreci kazasız belasız atlatabilmenizi sağlamak. Bu yüzden kusura bakmayın ama size öyle tatlı yalanlar söyleyerek kandıracak değilim ☺️

Astrolojik olarak Dolunay zamanları tamamlanmaların, olumlu ve zorunlu bitişlerin ve farkındalıkların zamanıdır. İkizler Burcu’nda gerçekleşecek olan bu Dolunay, yapısı gereği iletişimsel konuların ve ilişkilerin her zamankinden daha çok hassas dengeler üzerinde olduğunun altını çiziyor.

Bu Dolunay’ın bu kadar hassas olmasının nedeni İkizler Burcu’nun yöneticisi olan Merkür’ün de aynı gün içerisinde gerileyecek olması.
Bir çoğunuz Merkür Gerilemesi sürecinin nasıl etkiler yarattığını zaten biliyor. Merkür Gerilemesi genel itibari ile iletişimsel konularda bir takım aksaklıklar yaratabilen bir süreç.

Süper Dolunay’ın etkisi 18 Aralık gününe kadar devam ediyor olacak. Merkür Gerilemesi ise 23 Aralık gününe kadar etkisini sürdürecek.

Bu süreçte iletişimsel konular, ilişkiler, ortaklaşa işler, maddi konular daha fazla ön planda olacak. Hayatınızdaki bir çok konuda daha istikrarlı ve tutarlı olmanız gerek. Samimiyet duygusunun ve paylaşımların sıkıntılı olabileceği bu süreçte ilişkilerinizdeki alma – verme dengesine dikkat etmeniz gerekiyor. “Yani aldığınız kadar vermelisiniz! Ne eksik ne de fazla…”

Bununla birlikte Güneş ve Ay’ın Neptün ile gerçekleştireceği enerjisel etkiler aldanmalara, aldatılmalara, belirsizliklere ve gizli kapaklı işlere karşı temkinli olmanız gerektiğine dikkat çekiyor. Yaşadığınız hiç bir şeye körü körüne inanmayın. Duygularınızla değil mantığınızla karar vermeye özen gösterin.

Hatırlarsanız 21 Kasım gününden beri gökyüzünde önemli gelişmeler olduğunu ve netleşmeyen bir çok konunun netleşerek gerçeklerle yüzleşeceğiniz bir süreç yaşayacağınızı söyleyip duruyorum…

Gerçekleri görmezden gelerek, olaylardan kaçarak ve başkalarının sizi değersizleştirmelerine izin vererek hiç bir yere varamazsınız. Eğer gerçekten mutlu olmak istiyorsanız gerçeklerle yüzleşebilme cesaretini gösterin. Gereksiz fedakarlıklar yapmayın. Hiç kimsenin sizi değersizleştirmesine asla izin vermeyin. Siz kendinize saygı duymadığınız sürece kimse size saygı duymaz, bunu aklınızdan çıkarmayın.

Kendi özünüzün ve değerinizin farkına varın. Karanlıktan çıkabilmenin tek yolu, ışığın farkına varabilmektir. Yapmanız gereken tek şey içinizdeki ışığa yönelmek.

Sevgi, huzur ve mutluluk dolu günlere ?

Uzman Astrolog ve Yaşam Danışmanı
Serhan Türkmenoğlu

Facebook Uzman Astrolog

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin!