Ana Sayfa Genel Gökyüzü bu hafta önemli gelişmelere gebe…

Gökyüzü bu hafta önemli gelişmelere gebe…

Gökyüzü bu hafta önemli gelişmelere gebe… Net olmayan bir çok konu yavaş yavaş netleşmeye başlayacak…

Gökyüzünden hepinize kucak dolusu sevgiler ?

Bu hafta gökyüzü ilginç gelişmelere gebe. Kasım ayı sona eriyorken gökyüzünde önemli gelişmeler yaşanacak.

Bakalım gökyüzünde neler oluyor?

22 Kasım Çarşamba günü saat 06:05 sularında Güneş Akrep burcundan çıkarak Yay burcuna geçecek ve 21 Aralık gününe kadar hareketini burada devam ettirecek.

Bu süreçte hayatınıza yeni bir bakış açısı katacak ve etrafınızdaki kişilerden de bazı destekler alabileceksiniz.

Kendinizi maddi ve manevi olarak geliştirme arzusu içerisinde olabileceğiniz bu dönemde eğitim ve öğretimle ilgili de bazı kararlar verebilirsiniz.

Tabi bu arada sorumluluklardan kaçmak isteyebilir, insanların da sizi bazı konularda kısıtladığını düşünebilirsiniz. Bu sebeple ani ve abartılı tepkilerden de uzak durmanız gerekiyor.

Ve haftanın diğer en önemli Astrolojik olayı ise Neptün Gerilemesi’nin sona erecek olması…

Astrolojik anlamda bir gezegenin gerilemesi, hem enerjisini doğru ve net bir şekilde ifade edememesine hem de gezegenin bazı gölge yönlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Aslında gerilemeler Astrolojik anlamda çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü gerileyen bir gezegen hayati bir konunun altını tekrar tekrar çizer ve dikkati oraya çeker.

Bu yıl 16 Haziran gününden beri Neptün gezegeni gerileme halindeydi. Neptün Gerilemesi 22 Kasım Çarşamba günü saat 17:22 itibari ile sona eriyor.

Neptün Astrolojik anlamda hayal gücünü, geleceğe yönelik umutları, idealleri, inancı, şefkati, ruhsal ve manevi temaları ifade eden bir gezegen.

Ama aynı zamanda da fedakarlıkları, net olmayan şeyleri, belirsizlikleri, aldanmaları, aldatılmaları, çözülmeleri ve yozlaşmaları da beraberinde getirir.

16 Haziran’da gerçekleşmiş olan Neptün Gerilemesi sürecinden bu yana aşırı fedakarlıklar, gerçeklerden kaçışlar, aldanmalar, aldatılmalar, güvensizlikler, zihinsel karmaşalar ve bağımlılıklar yoğun bir şekilde yaşanmıştı. Bir çok konuda insanlar, gerçekleşmesi mümkün olmayan, net olmayan ve belirsiz olan şeylerin peşinden koşup durdu. Tabi bu durum en çok da ilişkilerde kendini gösterdi.

Neptün’ün düz seyrine başlayacak olması, hayatınızdaki net olmayan ve belirsiz olan bir çok şeyin farkına varmanızı sağlayacak. İlişkilerde gerçeklerle yüzleşeceğiniz ve önemli konuların farkına varacağınız bir süreç olacak.

Bununla birlikte gezegensel enerjilerin Akrep ve Yay burçlarındaki hareketleri de hayatınızdaki değişimin ve dönüşümün kaçınılmaz olduğunun, gerçeklerin farkına vararak küllerinizden yeniden doğmanız gerektiğinin ve hayatınıza yepyeni bir yön vermenizin öneminin altını çizecek ve bu konuda size destekleyici enerjiler verecek.

Ümidinizi asla kaybetmeyin…

Her gün Güneş doğar, yeter ki açık olsun perdeler…

Sevgi, huzur ve mutluluk dolu günlere ?

Uzman Astrolog ve Yaşam Danışmanı
Serhan Türkmenoğlu

Facebook Uzman Astrolog

23 YORUMLAR

  1. Neptünü hiç sevmiyorum retro bende 1 evimde hayal dünyasında gibiydim belirsizlik çok fazla ve akıl yürütemiyor sunuz düze geçsin de rahatlayalım faydasiz gezegen bence mahvetti beni ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin!