Ana Sayfa Genel Fantastik Dörtlü Karakterlerinin Sizce Burçları Ne? Bu Farkl

Fantastik Dörtlü Karakterlerinin Sizce Burçları Ne? Bu Farkl

Fantastik Dörtlü Karakterlerinin Sizce Burçları Ne? Bu Farklı Yeteneklere Neye Göre Sahip Oldular?

Gökyüzünden hepinize kucak dolusu sevgiler ?

Bugün size ilginç, bir o kadar da keyifli bir yazı yazmak istedim. Astroloji ve Bilim Kurgu sevenler hadi okuyun bakalım…

Bilim Kurgu filmlerini çok severim. Bir de ne tür film olursa olsun oradaki karakterlerin burçlarını tahmin ederim.

Filmin kısaca bir özetini geçecek olursam 4 tane bilim aşığı uzayda bir araştırma yaparken Kozmik bir patlama gerçekleşir ve her biri farklı doğa üstü güçlere sahip olurlar.

Aslında buraya kadar bir gariplik yok. Ama işin garip kısmı, Kozmik patlama hepsine aynı oranda etki etmesine rağmen farklı yeteneklere sahip olmaları. İşin komik kısmı da karakterlerin günlük hayatına baktığınızda neden bu yeteneklere sahip olduğunu anlıyorsunuz.

Lastik Adam: Asıl adı Reed Richards. Özel gücü her tarafının uzayabilmesi. Bunun dışında zeki ve baş bilim insanı olduğu için Bay Fantastik olarak anılıyor. Reed amcamız her yaptığı hareketi düşünen, naif, sevdiği kadına bir türlü açılamayan(Susan Storm), düşünmekten eyleme geçemeyen ve her olayı sakız gibi uzatan biri. Reed, tam bir Yengeç burcu ? Kozmik patlamanın onu Lastik Adam yapması tesadüf değil.

Görünmez Kadın: Asıl adı Susan Storm. Görünmez olabilmekte. Aklı başında, zeki ve çalışkan. Sevdiği adam(Reed Richards) ona bi türlü adam akıllı açılamamış. Güçlü gözükse de içinde ne fırtınalar kopuyor. Başarıyı seviyor ve başarıyı yakalayamadığında kendini suçluyor. Herkesden uzaklaşıp saklanmak istiyor. Susan tam bir Başak burcu ? Kozmik patlamanın onu Görünmez Kadın yapması tesadüf değil.

Alev Adam: Asıl adı Johnny Storm. Susan’ın kardeşi. Alevi kontrol edebiliyor ve uçuyor. Johnny eğlenmeyi seven, hayatla dalga geçen, bütün gözlerin onun üzerinde olmasını seven biri. Sahneler benim diyen ve özgüveni tavan bir adam. Ateş gibi parlıyor. Johnny tam bir Aslan burcu ? Kozmik patlamanın onu Alev Adam yapması tesadüf değil.

Kaya Adam: Asıl adı Ben Grimm. Kozmik patlama sonucu vücüdu kaya ile kaplanıyor. Muhteşem bir süper-insan kuvvetine sahip. Ben, Reed’in en yakın arkadaşı. Sürekli onun arkasını kolluyor. Sevdikleri için hiç düşünmeden gözünü karartan biri. Çabuk öfkelenen, inatçı, sağlam iradeli ama bir o kadar da temiz kalpli biri. Kayayla kaplanmış vücudunun içinde yumuşacık bir kalbi var. Ben tam bir Boğa burcu ? Kozmik patlamanın onu Kaya Adam yapması tesadüf değil.

Ve son karakterimiz evlerden uzak azılı düşmanımız Doktor Doom. Asıl adı Victor von Doom. O da Kozmik patlamaya maruz kalanlardan. Maddeleri ve enerjiyi kontrol altına alabiliyor. Reed’in uzay projesinden devlet elini çekince projeye yatırım yapan zengin, karizmatik ve hırslı bir adam. Victor, Susan’ın eski sevgilisi. Aşırı hırslı, tutkulu, kontrolcü, güce bağımlı, karanlık yönleri çok fazla. Fantastik Dörtlü’ye düşman. Çünkü sevdiği kadını elinden aldılar. Eee Victor tam bir Akrep burcu ? Kozmik patlamanın ona böyle bir kontrol gücü vermesi tesadüf değil.

Hadi bakalım şimdi sıra sende. Peki Kozmik patlamaya sen maruz kalsaydın nasıl bir süper güce sahip olurdun ?

Sevgi, huzur ve mutluluk dolu günlere…

Uzman Astrolog ve Yaşam Danışmanı
Serhan Türkmenoğlu

Facebook Uzman Astrolog

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin!