Ana Sayfa Genel Jüpiter Akrep Burcuna Geçiyor… Akrep’lere Büyük Kısmet Var

Jüpiter Akrep Burcuna Geçiyor… Akrep’lere Büyük Kısmet Var

Jüpiter Akrep Burcuna Geçiyor… Akrep’lere Büyük Kısmet Var(mış)… Ne Çektin Be Jüpiter… Mutlaka Okuyun!

Gökyüzünden hepinize kucak dolusu sevgiler ?

10 Ekim günü saat 16:21’de Jüpiter Akrep burcuna geçecek.

“AKREPLER Müjde! 1 sene boyunca bolluk bereket paçalarınızdan akacak, ağzınız burnunuz çil çil altınla dolacak, bir eliniz yağda ötekisi balda olacak…” diyeceğimi sanıyorsanız çok YANILIYORSUNUZ ☺️

Güneş Tutulması polemikleri daha yeni bitmişken şimdi de başımıza Jüpiter muhabbeti çıktı.

Öncelikle belirtmek isterim ki amacım polemik yaratmak değil. Ama bilginin böyle hunharca kullanıldığı bu çağda, ister istemez böyle bir yazı yazmanın gerekliliğini düşünmeden de edemedim. Belki bu yazdıklarım bazılarının hoşuna gitmeyecek. Tabi yazdıklarıma katılmayanların da düşüncelerini dinlemeyi çok isterim. Neyse sözü fazla uzatmayayım…

Yıllardır sözüm ona bazı Astrologlar, Jüpiter için sadece “bolluk ve bereket” gezegeni imajını yapıştırıp durdular. Tıpkı Akrep burçlarına Sex Tanrısı imajını yapıştırdıkları gibi! (İktidarsız ya da Frijit olan o kadar çok Akrep tanıyorum ki bilemezsiniz)
Neyse konumuz bu değil…

Her yıl bazı sevgili Astrologlar Jüpiter hangi burçta ise “Şok Şok Şok! Yılın En Şanslı Burcu … ” diye yazıp dururlar. Keşke şanslı olmak bu kadar kolay olsaydı ☺️

Ne yazık ki her yerde “Jüpiter Akrep’e Geçiyor. Akrepler 1 Yıl Boyunca Çok Şanslı Olacaksınız” muhabbeti dönüp duruyor…

2013 yılında Jüpiter Yengeç burcundaydı. Ben hem ana burcu hem de Yükselen burcu Yengeç olarak hiç şanslı etkiler yaşamadım. Ama sözüm ona Jüpiter Yengeçteymiş ya şanslı burç olacakmışmışım! O yıl resmen hayatım karardı ya neyse…

Bu sene başında da Teraziler çok şanslı burçtu di mi? Eee şimdi de sıra Akrep’lere mi geldi yani?

Lütfen bu “Yılın En Şanslı Burcu” muhabbeti artık sona ersin. Her burç şanslıdır, her burç kısmetlidir!

Astrolojik anlamda Jüpiter iyimserliği, genişlemeyi, büyümeyi, inancı ve bilgeliği ifade eder. Aynı zamanda da Jüpiter abartmayı da çok sever. Bazen “Bilge” bir öğretmen, bazen de “Düzenbaz” bir kumarbazdır…

Jüpiter’e sadece şans, bolluk ve bereket imajlarını yapıştırmak büyük bir hata olur. Kaldı ki Jüpiter tıpkı bir mercek gibi bulunduğu alanın daha büyük ve daha net gözükmesine de yardımcı olur.

Jüpiter’in Akrep burcu geçişi hayatımızdaki Akrep temalarının (sabır, irade, güç, tutku, kararlılık, hırs, kıskançlık, inatçılık, aşırılık, vb…) daha net açığa çıkacağını ifade ediyor.

Evet, Jüpiter’in şanslı etkileri vardır. Ama tek başına hiç bir şey ifade etmez. Haritada vaadedilmeyen hiç bir şey gerçekleşmez.

Benim dikkatinizi çekmek istediğim nokta, kainat üzerinde yaşanılan bütün olayların diğer gezegensel enerjilerden de etkilendiği gerçeği. Evet gezegensel geçişlerin yaşamsal alanda hayatımıza olan etkisi bilinen bir gerçek. Ama diğer gezegenlerin de bu olaylarda önemli bir rol üstlenmesini de göz ardı edemeyiz. Sonuçta gökyüzü bir bütündür ve bütün gezegensel enerjiler tek başına değil, bütünsel olarak incelenmelidir. Eğer sadece tek bir gezegenin enerjisi hayatımıza etki etmiş olsaydı hepimiz aynı şeyleri yaşıyor olurduk ve birbirimizden hiç bir farkımız kalmazdı.

İşin özü hepimiz dört elementten ve 12 burçtan oluşan enerjileriz…

Emin olun ki her gün gök yüzünde yüzlerce olay gerçekleşiyor ve bir çoğu da hayatınızı sizin tabirinizle olumlu ya da olumsuz yönde etkiliyor. Daha önce de belirttiğim gibi biz Astrologların en önemli görevi hayatın olumlu ya da olumsuz yönlerine dikkat çekmekten ziyade FARKINDALIK boyutunu kazandırmak olmalı. Çünkü farkındalık boyutunda olan insanın yaşamındaki sorunlara ya da sorun olarak gördüğü konulara kendi başına çözüm üretmesi daha kolaydır. Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir…

Sevgi, huzur ve mutluluk dolu günlere ?

Uzman Astrolog ve Yaşam Danışmanı
Serhan Türkmenoğlu

Facebook Uzman Astrolog

20 YORUMLAR

 1. Ben gibi Uranüs’ü akrep de olan Bi kuşak var ki orda nası çalışcak Jüpiter çık merak ediyorum ki Uranüs akrep de iyi Aöa açıları na bakmalı sanırım

 2. Peki Jüpiter’in olumlu etkilerini alabilmemiz ya da farkındalığımızı artırmamız için ne gibi şeylere dikkat etmemiz gerekir? Ya da Bu bahsettiğiniz diğer gezegensel enerjiler ne olmalıdır?

 3. Bu sabah tamda bunu düşünüyordum hatta yorum bile yaptim.. tam hissettiklerimi yazmissiniz emeginize bilginize sağlık..ortalik yikiliyor akrepler icin yazık biz akrep olmayanlarda balikhane kedisi gibi bi lokma dusecekmi diye sistik su gunes tutulmasindan beri.. umarim hepimizin payına hayrina dusen olur hayirlisiyla ?

 4. Arkadaşlar lütfen yazımı baştan sona anlayarak okumadan yorum yazmayın! Yazımda Akrep burçları şanssız olacak ya da şanslı olacak diye yazmadım.
  Jüpiter Akrep burcuna geçti diye Akrep’ler 1 yıl boyunca şanslı burç olmuyor. Bu uydurma bir bilgi. Çünkü Astrolojide şanslı burç ya da şanssız burç diye birşey yoktur! Jüpiter her burca hak ettiği kısmeti şansı dağıtacak. Tabi hak ediyorsa… Sevgiyle kalın ?

 5. Haritasi kotu etkiler almis calissada kazanmaz hakki yoktur mu diyecegiz? Bunu anliyamiyorum hak etmekten kasit nedir? Haritamizin olumsuz enerjilerle dolu olarak dunyaya gelmek herseye gec kalmak bizim.sorumlulugumuzda mi? Bir koc burcu olarak hakkimi ariyorum. 😀 astroloji bilmeden once diger haritalarla kendimizi kiyaslarken nerede ne yaptim diyor insan, once bunu bilmek gerekmez mi?

 6. Uzman astrolog seyhan türkmen oğlu ben yay burcuyum eşim akrep uyum sıfır benim yükselenim jüpiterin etkisi ne olur. Merak ettim hiç şanslı diğilim.çünkü

 7. Algı da anlama da sıkıntı varsa Akrep de Jüpiteri, Jüpiter de Akrebi kandırır durur kozmik kozmik. Yeterli biz FARK/INA vaRalıM FARK/EDELİM.
  HER ŞEYDEN ÖNCE KENDİMİZİ KEŞFEDELİM. YATATICIlıgımızı farkedelim.

 8. Hay Kalemine sağlık. O jüpiter var ya O Jüpiter, hani terazi burcuna her şansı getirecekti bu sene? Acayip kaypak bir yıldı halbuki. Her şey belirsiz, her şey arap saçı idi. Hala da öyle. Ha bu arada yükselenim de terazi. Dansöz gibi kıvırdı bu sene bizi Jüpiter.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin!