Ana Sayfa Genel Ramazan Bayramı ve Yengeç Burcu’ndaki Yeni Ay İlişkisi… Ka

Ramazan Bayramı ve Yengeç Burcu’ndaki Yeni Ay İlişkisi… Ka

Ramazan Bayramı ve Yengeç Burcu’ndaki Yeni Ay İlişkisi… Kainatta Hiçbir Şey Tesadüf Değildir…

Gökyüzünden hepinize kucak dolusu sevgiler ?

Bildiğiniz gibi 25 Haziran Pazar günü, Müslümanlar için önemli bir yere sahip olan Ramazan Bayramı başlayacak. Ramazan Bayramı’ndan hemen önce de 24 Haziran günü saat 05:30’da Yengeç Burcunda Yeni Ay gerçekleşecek.

Şimdi sizlere İslam dinindeki kutsal zamanlardan biri olan Ramazan-ı Şerif ve Yeni Ay arasındaki ilişkiyi anlatmak istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu tarz yazıları sizlerle paylaşma amacım “İslamda Astrolojinin yeri yoktur” diye ahkam kesen bazı zihniyetlerin bilinçlenmesini sağlamaktır. Daha önce de belirttiğim gibi yıllardır Astroloji Bilimi ile uğraşan biri olarak hayatımda hiç bir zaman kulaktan dolma bilgilerle yaşamadım ve sürekli okumayı, kendimi geliştirmeyi hayatımın bir parçası haline getirdim…

İslam dinine göre oruca başlama ve bayram zamanları, Hilalin ( Yeni Ayın ) görülmesine göre ayarlanır. Hz. Muhammed ( S.A.V. ) bir Hadis-i şerifinde, “Hilali görünce oruç tutun, tekrar görünce orucu bırakın” diye buyurmuştur. Hilal, ya hesapla bulunan günde veya bir gün sonra görülür. Hesapla bildirilen günden önce asla doğmaz, doğmadığı için de görülemez. Çünkü Allah’ın koyduğu nizamda eksiklik ya da yanlışlık asla yoktur. Güneşin ve Ayın hangi saatte doğup batacaklarını, Astroloji Bilimi ile çok önceden hesaplayabilmek mümkündür. Zaten bu hesaplamaları da yıllardır profesyonel olarak gerçekleştiren biriyim. Yeni Ayın Hilali hesapla bulunan zamanda doğar. Ramazan Ayının tespiti için, Hilali aramak ve görmek gerekir.

24 Haziran günü saat 05:30’da Yengeç Burcunda Yeni Ay gerçekleşecek ve ertesi gün de Ramazan Bayramı başlamış olacak. Duyguların, ibadetlerin, köklere bağlılığın, ailevi temaların ve duygusallığın simgesi olan Yengeç Burcundaki Yeni Ay enerjisi ile Ramazan-ı Şerifin aynı güne denk gelmesi tabiki bir tesadüf değildir. Çünkü Allah hiçbir şeyi tesadüf eseri yaratmaz…

Görüldüğü gibi bu bilgilerin ışığında konuyu ele aldığımızda, İslam dininin ya da dünya üzerindeki herhangi bir dinin Astroloji ve Astronomi ile her zaman yakından bir ilişkisi olmuş ve her zaman da olacaktır.

Bu vesile ile de Ramazan Bayramı’nı kutlamış olayıım ☺️

Sevgi, huzur ve mutluluk dolu günlere ?

Uzman Astrolog ve Yaşam Danışmanı
Serhan Türkmenoğlu

Facebook Uzman Astrolog

17 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin!